PROJELER

Kalp Sağlığı Çocukluktan Başlar

otc inhaler rite aid

over the counter asthma inhalers

strattera coupon

order strattera online no prescription redirect

tadalafil generico sandoz

tadalafil generico costo picia.it

amitriptyline cognitive impairment

amitriptyline side effects

levitra coupons free levitra

levitra free coupon avonotakaronetwork.co.nz

amitriptyline overdose

amitriptyline medscape link

premarin coupons

coupon for premarin cream

carbamazepin 400 mg preis

carbamazepin bivirkninger

antidepressants in egypt

ssnris read

 
Vakfımız, hem doğumsal kalp rahatsızlığı olan çocuklarımızın tedavileri hem de günümüz sağlıklı çocuklarının yetişkin çağlarında kalp damar hastalığı problemi yaşamamaları için çalışmalar yapmaktadır. Yetişkinlikte kalple ilgili sıkıntıları yaşamamanın yolu da çocuklukta düzgün alışkanlıklar kazanmaktır. Bu düşünceyle Vakfımız, “Kalp Sağlığı Çocukluktan Başlar” adlı bir proje başlatmıştır.
 
Projemiz üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, ana karakterimiz Kalpcan’ın seslendirdiği ve yaklaşık 6 dakika süren “Kalp Sağlığını Korumanın Yolları” konulu belgesel film gösterimidir. İkinci bölümde dört skeçten oluşan müzikli çocuk tiyatrosu oyunu yer almaktadır. Skeçlerin ana başlıkları, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, stresle başa çıkma ve doktorlarla iletişimdir. Oyun toplam 55 dakika sürmekte, skeç aralarında Kalpcan karakterimiz çocuklarla oyunla ilgili sohbet etmektedir. Projemizin son bölümünü ise Vakfımız Çalışma Grubu tarafından hazırlanan “Çocuklar İçin Kalp Sağlığı” adlı rehber kitapçığımız oluşturmaktadır. Kitapçıkta da diğer bölümlerde olduğu gibi, çocuklarımızın yetişkinlik çağlarında kalp damar hastalığı problemi yaşamamaları için hangi davranış kalıplarına sahip olmaları gerektiği anlatılmaktadır. Çocuklarımızın daha çok ilgisini çekmesi için kitapçık da başta Kalpcan olmak üzere çeşitli çizgi karakterlerden oluşturulmuştur. Kitapçık, belgesel filmi ve çocuk tiyatro oyununu seyreden tüm çocuklara hediye edilecektir. Belgesel film, tiyatro oyunu ve kitapçıkta anlatılan davranış kalıplarını hayatına adapte eden çocuklarımız sadece kalp damar hastalığı problemine karşı değil genel anlamda fiziksel ve ruhsal sağlığını koruması için de neler yapması gerektiği hususunda donanıma sahip olacaktır.
 
Projemizin amacı,  ülkemizde tüm ilköğretim okullarında okuyan çocuklarımızın bu hizmetten yararlanmasını sağlamaktır. Bugünün sağlıklı çocuklarından yarının yetişkin sağlıklı bireylerini ülkemize kazandırmak hedefimizdir.  
 
Unutmayalım! “Kalp Sağlığı Çocukluktan Başlar”  
 
   Saygılarımızla,
       
   Prof. Dr. Tayyar SARIOĞLU
   Yönetim Kurulu Başkanı